Як бути, якщо інсталяція Windows на цей диск неможлива?
При спробі встановити Windows на своєму новому ноутбуці (в даному випадку ASUS) раптом з'явилася дивна проблема, з якою не доводилося стикатися. У BIOS вінчестер було видно, у майстрі установки системи також можна було спокійно створити майбутній розділ для операційної системи, що встановлюється, але на наступному етапі процес інсталяції зупинився.
Виникла така помилка: "установка windows на цей диск неможлива". При цьому можна було видалити розділи, спробувати їх відформатувати, але це марно.
Проблема 1 – проблема з режимом AHCI
Насправді, крім вашої фрази, також було сказано, що даний комп'ютер не може здійснити завантаження з зазначеного диска, а це в свою чергу може бути пов'язане з тим, що його контролер відключений в біосі. Що ж, не довго думаючи, я поліз у цей самий BIOS і почав дивитися, де цей контролер знаходиться і чи справді він відключений.
Загалом проблему в моєму випадку вдалося вирішити так. Перейшовши на вкладку Advanced, необхідно знайти розділ AHCI Mode Control, як показано нижче.
AHCI Mode Control
У мене тут спочатку стояло значення Auto (автоматичний). Далі перемикаємо це налаштування на значення Manual (ручний). Після цього з'явиться пункт Native AHCI Mode. Його значення буде Enabled (увімкнено). Так ось, щоб упоратися з ситуацією, треба просто відключити цей пункт, тобто вибрати значення Disabled. Потім виходимо з BIOS – F10, зберігши зроблені установки. Після перезавантаження комп'ютера знову має розпочатися установка, яка цього разу має пройти без проблем.
Як тільки встановіть Windows і драйвера, можна знову зайти в БІОС і виставити початкове значення AHCI Mode Control, вказавши вихідний варіант Auto.
Проблема 2 - GPT формат
Абсолютно аналогічне повідомлення "установка windows на цей диск неможлива" з'являється при спробі встановити систему на розділ стилю GPT, як у прикладі нижче - неможливо встановити windows на Диск 0 Розділ 1:
Неможливість встановлення через стиль розділів GPT
Справді, останнім часом набули популярності диски з розділами у стилі GPT. Нагадаю, що раніше зазвичай використовувався MBR формат. Так, універсальний інтерфейс UEFI, що нещодавно з'явився, що прийшов на зміну класичному BIOS-у, підтримує роботу з цим форматом. Але зазвичай нових комп'ютерах виробником робиться блокування, у результаті якої неможливо завантажитися звідки-небудь, крім вбудованого накопичувача, тобто. вже за умовчанням виставлено завантаження з USB-накопичувача.
Перетворення GPT на MBR
У двох словах рішення таке - необхідно конвертувати формат GPT на MBR.
А тепер розглянемо докладніше як виконати цю процедуру. Відразу скажу, що потрібно попередньо подбати про всі дані, що є на вашому комп'ютері. Це пов'язано з тим, що в результаті конвертації вся інформація буде стерта, оскільки буде видалено всі розділи.
Після того, як ви скопіювали важливі дані з диска, наприклад, на зовнішній носій, можна приступати до операції.
Якщо хтось думає, що виконати процедуру непросто, поспішаю вас запевнити — нічого складного. Для цього потрібно всього лише завантажувальний диск Windows, який у вас вже є. Достатньо завантажитися з цього диска, як ви це робили, намагаючись встановити систему. Потім на тому етапі, де у нас виникала позначена помилка, ми робимо запуск командного рядка, для чого натискаємо комбінацію Shift та F10. На деяких ноутбуках або нетбуках, крім цих клавіш, треба також затиснути кнопку Fn. Як тільки з'явиться вікно командного рядка, ми вводимо команду diskpart.
Команда DISKPART
Ця команда дозволяє виконувати різні операції з розділами, що можна здогадатися з імені команди. Потім вводимо list disk для того, щоб вивести перелік наявних дисків. Далі, використовуючи пропозицію select disk #, вказуємо проблемний диск, замість решітки вписуємо природно номер диска.
Робота з утилітою DISKPART
У прикладі на ілюстрації вище було обрано Диск 2.
Як тільки ми вибрали диск, подальші інструкції будуть ставитись саме до нього.
Наступний крок - це чищення диска, для чого використовується команда clean, після чого вже можна починати процес конвертування.
На цьому кроці ми запроваджуємо основну команду, яка вирішить нашу проблему, – convert mbr. Після цього буде виконано перетворення з GPT на MBR формат. Тобто GPT розмітка видаляється і диск розмічується відповідно до старого стилю MBR. Таким чином, у інсталятора операційної системи Windows більше не буде обмежень, пов'язаних з новим форматом розмітки.
Завершення встановлення у штатному режимі
Далі ми виходимо із утиліти DISKPART командою exit, після чого вікно консолі можна закривати Alt+F4. Перед нами знову з'явиться вікно, де потрібно вказати розділ для встановлення ОС. Клацаємо на кнопці оновлення та з'явиться диск 0 з об'ємом вільного простору.
Вибір розділу для інсталяції Windows
Потім просто продовжуємо встановлення системи у звичайному режимі, оскільки виконана процедура перетворення стилю розділів диска дозволить без проблем встановити на нього Windows без виникнення подібної помилки.