Реклама

Реклама в соціальних мережах, створення gif, flash банерів...

Читати далі

Створення сайтів

Створення сайтів візитівок, каталогів, інтернет-магазинів під ключ...

Читати далі

Автоматизація бізнесу

Впровадження технологій для автоматизації рутинних бізнес-операцій ...

Читати далі

Технічна підтримка

Налаштування, оновлення та супровід комп’ютерних систем...

Читати далі

IT-консалтинг

Допомога бізнесу та організаціям впроваджувати інформаційні технології...

Читати далі

 У Thinking Machines Lab більше десятка співробітників, які раніше працювали в виробнику ChatGPT.

 

 

Міра Мураті , колишній технічний директор OpenAI, об’єднала зусилля з кількома керівниками, які працювали в виробнику ChatGPT, щоб запустити новий стартап зі штучного інтелекту. Згідно з публікацією в блозі, опублікованій у вівторок, компанія під назвою Thinking Machines Lab зосередиться на створенні моделей і продуктів штучного інтелекту, які підтримують більше «співпраці людини та ШІ» в усіх сферах діяльності. «Хоча нинішні системи чудові в програмуванні та математиці, ми створюємо штучний інтелект, який може адаптуватися до повного спектру людських знань і забезпечувати ширший спектр додатків», — заявили в компанії.

 Інші ключові керівники команди Мураті включають Джона Шульмана, який став співзасновником OpenAI у 2015 році та буде головним науковим співробітником Thinking Machines Lab, і Баррета Зофа, який працював віце-президентом OpenAI з досліджень і буде технічним директором нового стартапу. Ліліан Венг, колишній віце-президент OpenAI з безпеки, також приєдналася до стартапу. З майже 30 нинішніх співробітників, перелічених у публікації в блозі, більше десятка раніше працювали в OpenAI, згідно з загальнодоступними профілями цих співробітників у LinkedIn.

 Припущення про те, чим займатиметься компанія Мураті та скільки грошей вона залучить, стали забавою Кремнієвої долини після того, як вона пішла з OpenAI у вересні. Мураті вела переговори з компаніями венчурного капіталу про раунд фінансування, за словами людей, обізнаних з цим питанням. А останніми місяцями говорилося, що вона вимагає близько 1 мільярда доларів, сказав один із людей на умовах анонімності, в приватній розмові. У компанії відмовилися обговорювати плани фінансування.

 Хоча Thinking Machines Lab ще не має продукту чи моделі, вона стверджує, що має іншу філософію, ніж деякі інші компанії ШІ. Відповідно до публікації в блозі, стартап залучає дослідників і керівників продуктів до «спільного проектування», щоб «зробити системи штучного інтелекту більш зрозумілими, настроюваними та загалом спроможними».

 «Замість того, щоб зосереджуватися виключно на створенні повністю автономних систем штучного інтелекту, ми раді створювати мультимодальні системи, які працюють разом з людьми», — сказав стартап, маючи на увазі моделі ШІ, які можуть працювати в таких середовищах, як текст, аудіо або відео.

 Компанія створює моделі, призначені для досягнення успіху в таких сферах, як наука та програмування, з метою відкриття нових проривних відкриттів у цих сферах. Thinking Machines Lab продовжує наймати талантів у таких сферах, як машинне навчання та управління дослідженнями, за списком вакансій в Інтернеті.

 Стартап Мураті також планує часто публікувати технічні публікації в блогах, документи та код. «Ми вважаємо, що поширення нашої роботи принесе користь не тільки громадськості, але й покращить нашу культуру досліджень», — заявили в компанії.

 Інженер Міра Мураті, яка народилася в Албанії та отримала освіту в Дартмуті, приєдналася до OpenAI у 2018 році та була призначена технічним директором у 2022 році. Під час свого перебування там вона керувала випусками основних продуктів, зокрема популярного чат-бота ChatGPT і розширеного голосового режиму, функції, яка дозволяє користувачам спілкуватися з продуктом практично в реальному часі. Вона також керувала технічним персоналом OpenAI.

 Після того, як наприкінці 2023 року рада директорів ненадовго усунула головного виконавчого директора OpenAI Сема Альтмана, Мураті призначили тимчасовим генеральним директором компанії. Але вона швидко приєдналася до групи керівників OpenAI, які наполягали на поновленні Альтмана.

 Через рік після повернення Альтмана OpenAI пережила хвилю звільнень високопоставлених співробітників , у тому числі Мураті та інших лідерів, які продовжили запуск власних стартапів зі штучним інтелектом

. У червні, наприклад, співзасновник OpenAI і колишній головний науковий співробітник Ілля Суцкевер представив Safe Superintelligence, дослідницьку лабораторію, яка зосереджена на створенні безпечної, потужної системи штучного інтелекту. Зараз Суцкевер збирає понад 1 мільярд доларів для свого стартапу при оцінці понад 30 мільярдів доларів , повідомляє Bloomberg.

Hostpro

Реклама



Scroll to top